Запобігання торгівлі людьми

 У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

Тому дуже важливим завданням сьогодення є підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему, заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

В місті Суми проводяться інформаційно-просвітницькі заходи із запобігання торгівлі людьми шляхом проведення тренінгів, семінарів, лекторіїв та практичних занять спільно з представниками поліції, закладів освіти, культури, охорони здоров’я та громадських організацій. Під час заходів розповсюджується друкована продукція, переглядаються відеоматеріали з цієї тематики.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми було проведено Вуличну акцію «Хода за свободу!», під час якої розповсюджувались інформаційні листівки щодо ризиків та шляхів потрапляння у рабство, надавались поради, як не стати жертвою работоргівців, як діяти та куди звертатися в такій ситуації.

В 2018 році надано одноразову матеріальну допомогу 2 особам, які постраждали від торгівлі людьми, в загальній сумі 10,6 тис. грн.

Якщо за кордоном Ви потрапили у складну ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.